سرخط خبرها
خانه / گردشگری / اسپانیا چگونه تبدیل به پرطرفدارترین مقصد گردشگران اروپا شد؟ – تعمیرات ساختمان

اسپانیا چگونه تبدیل به پرطرفدارترین مقصد گردشگران اروپا شد؟ – تعمیرات ساختمان

مرور چند اقدام کوچک با هدف راحتی گردشگران خارجی در شهرهای اسپانیا، نشان می دهد که چرا این کشور تبدیل به یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری اروپا شده است
حتی اگر مسافران این کشور در تلفن های همراه خود نقشه شهر را داشته باشند و یا از گوگل مپ استفاده کنند در کمترین زمان ممکن به اطلاعات زیادی درباره جاذبه های گردشگری پیرامون خود دسترسی خواهند یافت. تمام جاذبه ها و مراکز خدماتی حتی سوپرمارکت ها و ایستگاه های اتوبوس شهرهای پرتردد اسپانیا در گوگل مپ جانمایی و درج شده است. با کمی جستجو در گوگل مپ اطلاعات اتوبوس هایی که در نزدیک ترین ایستگاه به گردشگر توقف خواهند کرد در اختیار مسافر قرار می گیرد اینکه کدام اتوبوس چند دقیقه دیگر به ایستگاه می رسد و مقصد بعدی آن کجا خواهد بود. این اطلاع رسانی به حدی دقیق است که می توان اپل سنتر ساعت ورود اتوبوس به ایستگاه را با ساعت مچی تنظیم کرد!

\r\n

دو سال دیگر متروی مادرید در اسپانیا 100 ساله می شود. مترویی که 13 خط و 231 ایستگاه دارد و مسافران در هر کجای شهر که باشند می توانند به ایستگاه های آن دسترسی داشته باشند گردشگران شهرهایی مانند بارسلون نیز می توانند در کوتاه ترین زمان به ایستگاه مترو در نزدیکی هر جاذبه گردشگری برسند حتی ورزشگاه نیوکمپ که از مرکز شهر دورتر است.

\r\n
از آموزشگاه تعمیرات موبایل هاستل تا هتل لوکس

\r\n
اینترنت رایگان و پرسرعت در همه جای شهر

\r\n
برای رسیدن به هر جاذبه گردشگری ایستگاه های مترو و اتوبوس های متعددی در اختیار مسافران قرار می گیرد که هزینه بلیت آن تفاوتی ندارد و مسافران می توانند با بلیت های اعتباری هم از اتوبوس استفاده کنند و هم از مترو.

\r\n
یکی از اقداماتی که اسپانیایی ها انجام داده اند تا مانند هر کشور دیگری این کشور هم تعمیرات موبایل,آموزش تعمیرات موبایل, تعمیرات لپ تاپ برای گردشگران خرید جذاب به نظر برسد استفاده از مزیت «تکس فری» است. سال هاست در کشورهای مختلف، قانونی اجرا می شود که در آن بابت خرید هر جنس، مالیات نیز از خریدار دریافت می کنند و توسط فروشنده روی قیمت جنس افزوده می شود البته درصد این مالیات برای اجناس مختلف مانند خوراکی، پوشاک، وسایل برقی و… متفاوت است با این حساب طبق همین قوانین، گردشگرانی که به علل مختلف به این کشورها سفر می کنند و کمتر خرید بلیط هواپیما ماهان از سه ماه اقامت دارند، معاف از مالیات خرید می شوند و به سیستم باز گرداندن این مالیات که حین خرید از مسافر کسر شده است، سیستم تکس فری می گویند.

\r\n
کسانی که به اسپانیا سفر کرده اند معتقدند که اسپانیا نه تنها جذاب ترین و پرطرفدارترین مقصد اروپاست بلکه ارزان ترین کشور نیز هست چرا که می توان از خدمات عمومی آن به راحتی استفاده کرد و گردشگران خارجی برای رسیدن به هر نقطه از شهر و کشور کوچکترین تعمیرات موبایل مشکلی ندارند.

\r\n
گردشگران باید از فروشگاه هایی که روی آن ها آرم تکس فری نصب شده حداقل صد یورو خرید کنند و به همراه خود پاسپورت داشته باشند تا در فرودگاه مالیاتی که روی اجناسشان کشیده شده را پس بگیرند.

\r\n
نقشه هایی که این افراد و یا مراکز اطلاع رسانی دیگر حتی در فرودگاه ها و پایانه های مسافربری و ایستگاههای قطار در اختیار گردشگران است را می توان تفکیک کرد. برخی از این نقشه ها می تعمیرات تخصصی لپ تاپ تواند راهنمای سفرهای زیر زمینی باشد برخی از آن ها مسیرهای گردشگری شهر را برای مسافر مشخص کرده اند و برخی دیگر مراکز بیمارستانی و یا خدماتی دیگر در آنها پررنگ تر شده است. معمولا نقشه مسیرهای گردشگری بیشترین متقاضی را دارد چرا که کامل تر است و به گردشگر تمام جاذبه های در طول مسیر را معرفی می کند چه آن ها که شناخته شده تر هستند و یا آنها که کمتر معروفند.

\r\n
اینترنتی که گردشگران در اختیار تعمیرات گوشی دارند تنها مختص به بسته هایی نیست که در مبادی ورودی شهرها به فروش می رسد در همه جای شهر می توان از اینترنت پرسرعت ملی و رایگان استفاده کرد و آنلاین بود.

\r\n
یکی از این دلایل به طور حتم نه تنها تاثیرگذاری تبلیغات گردشگری آن است بلکه دسترسی آسان گردشگر خارجی به همه مایحتاج یک سفر است. دلیلی که موجب می شود یک گردشگر سفر به این کشور را سهل ببیند چرا که همه نوع اطلاعاتی در اختیارش قرار می گیرد.

\r\n
هتلها بلیط کیش نیز قیمت شان متغیر است و برای آنها تفاوتی نمی کند که مسافر خارجی دارند یا داخلی. همه باید یک نرخ بدهند. هتل های 4 و 5 ستاره اسپانیا بابت خدمات جانبی هتل ها نرخ های متفاوتی دارند برخی از آنها بابت استفاده مسافران از امکاناتی مانند استخر هزینه جداگانه دریافت می کنند و برخی دیگر نه. این موضوع به نرخ اتاق ها بستگی دارد.

\r\n
هاستل ها در اطراف خیابان های معروف شهرهای پر گردشگر اسپانیا خرید بلیط هواپیما بسیار زیاد هستند باید قبل از رفتن به سراغ آنها در سایت شان چک کرد که هنوز جای خالی دارند یا خیر. سیستم رزرواسیون انلاین آنها به روز است و بسیاری از آنها اخر هفته ها نرخ را افزایش می دهند حتی اگر یک هفته مهمانشان بوده باشید.

\r\n
اینها اقدامات کوچکی است که دولت اسپانیا برای جذب گردشگران خارجی و راحتی آن ها حین سفر به این کشور انجام داده است اقداماتی که به نظر کوچک می آید اما در جذب گردشگر بلیط هواپیما بسیار مثمر است.

\r\n« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.\r\n\r\n\r\n
هاستل ها در شهرهای اسپانیا همچون مسافرخانه ها دارای امکاناتی از قبیل ماشین رختشویی و آشپزخانه هستند و می توان نرخ بیشتری داد و یک اتاق در اختیار گرفت و یا با مسافرانی از کشورهای دیگر هم اتاق شد. با این وجود بهتر است از قبل شرایط تعمیرات 118 هاستل را بررسی کرده و سپس در آنها اقامت کرد.

\r\n
اسپانیا برای هر گردشگری از هر نقطه جهان که باشد شناخته شده است چرا که تبلیغات گردشگری آن به حدی است که اگر کسی تا به حال به این کشور هم سفر نکرده باشد اما می تواند چند جاذبه مهم آن را نام ببرد. به طور حتم برای همه آن هایی که اهل سفر هستند دیدن این کشور و جاذبه هایش یکی از آرزوها و اهداف سفر است اما چرا مردم جهان دیدن اسپانیا را در برنامه های تعمیر لپ تاپ ایسوس سفرهای خود جای می دهند و کشوری مانند ایران را نه؟

\r\n
هر گردشگری به هر اطلاعی درباره جاذبه های گردشگری شهر نیاز داشته باشد در کمترین زمان ممکن به آن دسترسی پیدا خواهد کرد چون نه تنها سایت های اطلاع رسانی و اپلیکیشن های متعددی او را راهنمایی خواهند کرد بلکه برای آنها کیوسک های اطلاع رسانی بسیار زیادی در همه جای شهر به خصوص میادین اصلی قرار دارد که به سوالاتشان پاسخ می دهند. در اختیارشان آموزش تعمیرات موبایل رایگان نقشه های شهر را می دهند و آنها را برای خرید بلیت موزه ها و یا وسایل حمل و نقل راهنمایی خواهند کرد. معمولا افرادی که در این کیوسک ها به گردشگران راهنمایی می دهند به سه زبان خارجی مسلط هستند.

\r\n
آنها برای تبلیغ جاذبه های گردشگری شهرهایشان تورهای محلی رایگان برگزار می کنند در میادین و کنار جاذبه های مهم شهرهای مادرید و بارسلون به وفور راهنماهای گردشگری چتر به دستی ایستاده اند که از بلیط هواپیمایی گردشگران دعوت می کنند تا دور هم جمع شده و از جاذبه های شهر بازدید کنند آنها برخی از جاذبه هایی که کمتر کسی از آن اطلاع دارد را هم به گردشگران نشان می دهند مانند اولین های شهر و یا قدیمی ترین رستوران ها و داروخانه ها و یا ساختمان های تاریخی که هر کدام واقعه ای مهم در آنها اتفاق افتاده ولی کمتر کسی از آن اطلاع دارد. این تورهای گردشگری شهری رایگان هستند و از انها استقبال زیادی می شود. در پایان آموزش تعمیرات موبایل تور هر کسی که مایل باشد مبلغی به عنوان حق الزحمه به راهنمای تور پرداخت می کند.

\r\n
خوبی شهرهای اسپانیا در این است که با هر نرخ و هر کیفیتی می توان اقامتگاه انتخاب کرد و این کار سرگردانی برای مسافر به دنبال نخواهد داشت.

\r\n
اسپانیایی ها از هر فرصتی استفاده کرده اند تا جاذبه های گردشگری خود را تبلیغ کنند به همین دلیل در هر سایت گردشگری با هر زبانی حتما تصویری از اسپانیا و جاذبه های آن دیده تعمیر لپ تاپ می شود. در این راستا آنها از تصاویر و فیلمهای جذابی استفاده می کنند که شاید همه آنها به آن شکل که در تصاویر دیده می شود جذاب نباشند اما هر گردشگری را برای دیدن آن وسوسه می کند.

\r\n

مرور چند اقدام کوچک با هدف راحتی گردشگران خارجی در شهرهای اسپانیا، نشان می دهد که چرا این کشور تبدیل به یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری اروپا شده است.

در تیک بان شهر برای راحتی گردشگران نیز غیر از وسایل حمل و نقل عمومی، اتوبوسهای گردشگری متعددی نیز در تردد هستند که مسافران می توانند از باجه های مختلفی تورهای آن را خریداری کنند و در هر ایستگاهی که مخصوص به آنهاست در انتظار ایستاده و سوار بر اتوبوس هایی شوند که بدنه آنها با تبلیغ جاذبه های گردشگری شهر پوشانده شده است راهنمای گویا و دیجیتالی این اتوبوسهای دو طبقه روباز برای گردشگران به نمایندگی اپل 17 زبان مختلف جاذبه های گردشگری در مسیر و جاذبه هایی که برای آنها توقف خواهد کرد را توضیح می دهد. مسافران در هر ایستگاه که توقف می کنند بعد از دیدن آن جاذبه دوباره در همان ایستگاه به مدت کوتاهی منتظر می مانند و سوار اتوبوس بعدی می شوند تا به جاذبه بعدی برسند.

\r\n
غیر از آن در شعاع چند متری هر هتل و مرکز اقامتی نیز اینترنت آزاد است و افراد به آن متصل شده و استفاده می کنند. مراکز اقامتی در هر تعمیر گوشی درجه و ستاره ای که باشند اینترنت رایگان به عابران و مسافران خود می دهند. این اقامتگاه های تنوع زیادی دارند. در اسپانیا از هاستل هایی با کیفیت مناسب خدمات می دهند تا هاستل هایی که چیزی کم از هتل ندارند.

\r\n

درباره ی back118

همچنین ببینید

شبکه رادیویی گردشگری از ابتدای تیر راه اندازی می شود – تعمیرات ساختمان

معاون گردشگری کشور گفت: رادیو گردشگری از ابتدای تیرماه راه اندازی می شود و به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *